Przyjemna praca - wzbogaca!

40051920295 82c6d2dac6 o.jpg?googleaccessid=megiteam@solar 323808.iam.gserviceaccount
Dlaczego młodzi ludzie chcą pracować? Jaka jest motywacja studentów do stawiania pierwszych kroków w świecie biznesu i dlaczego tak wiele mówi się o pieniądzach? Sprawdź sam!

Ale co to właściwie znaczy "wzbogaca"?

Dlaczego praca odgrywa tak ważną rolę w życiu młodych ludzi? Odpowiedzi na to pytanie jest tak wiele jak krzeseł wszystkich korporacji na świecie, podniesionych do kwadratu, a może i jeszcze więcej! Samodzielność, pieniądze, rozwój, zainteresowanie, ciekawość​- to tylko nieliczne z nich!

Każdy z nas - robiąc krok ku dorosłemu życiu, nęcony jest motywatorem, który siedzi gdzieś w nas i pcha w kierunku osiągnięcia samodzielności. Samowystarczalność, niezależność - to coś, co wielu z nas chce osiągnąć wkraczając na inny etap życia, właśnie poprzez pracę. To dzięki niej młody Kowalski może pozwolić sobie na zakup nowej książki, telefonu czy też biletu na koncert, nie pytając przy tym nikogo o zgodę. To dzięki niej może on zdecydować w jakim miejscu zamieszka, w jakiej restauracji zje lunch oraz jak spędzi swoje wolne popołudnie. Aby dojść do osiągnięcia takiego momentu, w którym to Kowalski może decydować praktycznie o wszystkich rzeczach napotkanych na swojej drodze potrzebne mu są do tego środki, które zdobyć może - co robiąc? Pracując!

Wszyscy na około powtarzają “Pieniądze nie są najważniejszą rzeczą w życiu...” Bzdury! To właśnie one dają nam tą swobodę w podejmowaniu decyzji, to one decydują w co się ubierzemy na rozmowę kwalifikacyjną, co zjemy na śniadanie, jaki prezent kupimy przyjacielowi na urodziny. Może i nie są one jedyną rzeczą stojącą na górnym szczeblu hierarchii, ale z całą pewnością trzeba przyznać, że pieniądz rządzi dzisiejszym światem z uwagi na to, jak wielki wpływ ma na otaczający go świat i nas samych.

 Gdyby pieniądze były jedynym motywatorem pracy, dla wielu młodych Kowalskich mogłoby się to okazać niewystarczające. Nie wszyscy kuszeni są samymi środkami materialnymi, za to coraz większa liczba młodych ludzi zwraca uwagę właśnie na te niematerialne, czyli takie które przyczyniają się do rozwoju osobistego i samopoczucia. Praca już pierwszego dnia może wnieść więcej korzyści do naszego doświadczenia, niż cały tydzień przesiedziany na wykładach, na których jedyną rzeczą jaką zrobimy to włączenie Facebook’a czy sprawdzenie najnowszego zdjęcia przyjaciółki na Instagramie.

Mówi się, że szkoła wzbogaca nas w wiedzę teoretyczną, praca natomiast w praktyczną. ​Tutaj pojawia się ta widoczna przewaga pracy. Wiadomo - posiadanie pewnej wiedzy jest kluczowe, ale co za dużo to niezdrowo. Zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz, jeśli będziesz wiedzieć jak się zachować w kryzysowej sytuacji w pracy - jeśli taka będzie miała miejsce, niż jakbyś miała/miał szukać w głowie utartych formułek w poszukiwaniu wyjaśnienia czym jest owa sytuacja.

Pieniądze - pieniędzmi, rozwój - rozwojem, ale najważniejsze jest to, aby to co robisz - sprawiało ci przyjemność. Nie ma sensu poświęcać czasu na coś czym nie jesteś zainteresowany, ponieważ może to skutkować szybkim wypaleniem zawodowym. Dlatego też warto przystanąć na chwilę, zastanowić się i zadać sobie kilka pytań - W jakiej dziedzinie czuję się pewnie? Co mnie interesuje? Gdzie chcę pracować? Jakie cechy i umiejętności mogę wykorzystać, aby stać się tym, kim chcę? Jeśli określisz się jasno i wyraźnie wyznaczysz sobie drogę kariery wszystko pójdzie jak po maśle!

Mając to wszystko na uwadze, niedopuszczalnym byłoby nie wspomnieć o wydarzeniu, które pomaga młodym ludziom w kształtowaniu swojej ścieżki zawodowej, w zapoznaniu ich z ofertą potencjalnych pracodawców, wzbogaceniu wiedzy na temat biznesu, pracy i kariery. Takim wydarzeniem są właśnie Dni Kariery®, które od przeszło 25 lat zachęcają młodych ludzi do wkroczenia w świat pracy. 

Dni Kariery® chcą pokazać, że stwierdzenie “nie ma teraz pracy dla młodych ludzi w naszym kraju” oraz “nie ma pracy dla ludzi z twoim doświadczeniem” jest błędne.​ Tym bardziej, że wydarzenie to odbywa się w 9 najlepiej rozwijających się miastach w Polsce, gdzie co chwilę powstają nowe biurowce, a firmy tylko czekają z otwartymi drzwiami na kandydatów. Praca jest, jednak sama się nie znajdzie! Dlatego już dziś pomyśl o wzięciu udziału w Dniach Kariery® i otwórz przed sobą drogę do lepszej przyszłości! Darmowy bilet pobierz na: dnikariery.plMagdalena Kurzyk

 

Dowiedz się więcej

Photo big article picture.png?googleaccessid=megiteam@solar 323808.iam.gserviceaccount
Reprehenderit illo eaque amet.
Dolor quia voluptas earum est provident soluta. Quae fuga asperiores beatae aut nemo ut aliquam. Velit alias aperiam eum eveniet non earum consequatur. Modi veniam aut labore sunt. Autem eaque molestias nam voluptas voluptatum explicabo. Sed sequi nisi. Sit tenetur ratione eos quia et.
Photo big people woman coffee meeting  1 .jpg?googleaccessid=megiteam@solar 323808.iam.gserviceaccount
6 sposobów na zdobycie praktycznego doświadczenia, przydatnego w rekrutacji do pierwszej pracy
Zdecydowana większość studentów liczy na ponadprzeciętne zarobki po ukończeniu studiów. Jednak spotykają się oni z rozczarowaniem tuż po zaznajomieniu się z ofertami pracy. Polscy pracodawcy rekrutujący nowych pracowników stawiają przede wszystkim na kandydatów z doświadczeniem. Za nim dumnie plasuje się wykształcenie i znajomość języków obcych. Co gdy brakuje Ci tych walorów, a chciałbyś podjąć się pierwszej pracy? Podpowiadamy jak zbudować swoją atrakcyjność w świecie biznesu.
Zapisz się na targi